Para Piyasa

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: Toparlanma Belirtileri Gösteriyor, Önemli Seviyeler Neler?

Bitcoin kripto para birimi düşüşünü sürdürmeye devam ettiği için Bitcoin (BTC) fiyat analizi: toparlanma belirtileri gösteriyor başlığı altında Bitcoin’e yönelik inceleme çalışmaları yapıldı. Geçtiğimiz günlerde Amerikan Doları karşısında 50.000 dolar değerinden işlem gören Bitcoin, şuanlık kayıpları konsolide ediyor. 55.000 dolar değerine doğru toparlanma başlatması muhtemel gibi görünen Bitcoin için yapılan fiyat analizleri, NewsBTC tarafından yapıldı.

Aayush Jindal’ın Teknik Analizi

NewsBTC’den Aayush Jindal yaptığı Bitcoin fiyat analizi kapsamında bir çok önemli veri ortaya koydu.

Bu analize göre;

  • Bitcoin fiyatı şuanda 55.000 doların ve 100 saatlik basit hareketlerin altında işlem görmekte
  • Bitcoin düşüşünü Amerikan Doları karşısında 52.500 ile 51.200 dolar destek seviyelerinin altına çekmiş durumda
  • USD ve BTC paritesinin saatlik grafiğine göre, Bitcoin 52.500 dolar bandında direnç göstermekte
  • Paritenin 53.200 bandını geçmesi durumunda, 55.000 dolara kadar toparlanma belirtisi göstermesi kuvvetle muhtemel.

Bu analize göre Bitcoin kısa bir zaman dilimi içerisinde göstermiş olduğu direnci kırarak yeniden yükselişe geçecek.

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: Toparlanma Belirtileri Gösteriyor
Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: Toparlanma Belirtileri Gösteriyor

Bitcoin Kayıplarını Sürdürmeye Devam Ediyor

53.000 dolar bandının altında düştükten sonra kayıplarını sürdürmeye devam eden Bitcoin, düşüş bölgelerindeki ilerlemeyi gerçekleştirebilmek için 51.200 dolar destek seviyesini kırmış durumda. Bitcoin düşüşünde önemli seviyeler neler? sorusuna yanıt arayanlar için Aayun Jindal gerekli açıklamaları yaptı. 57.000 dolar sınırından 50.400 dolar sınırına geri çekilen Bitcoin için %23.6 Fib oranında geri çekilme durumu mevcut. Formasyon direncinin üzerine çıkması durumunda 53.800 dolar seviyesine sıçrama yapması bekleniyor. Bitcoin’in Amerikan Doları karşısında yaşadığı kayıp, yatırımcıları da endişe ettiriyor. Ancak analistlerin yaptıkları açıklamalara bakılırsa, bu düşüş çok uzun sürmeyecek.

Bitcoin Düşmeye Devam Eder Mi?

Bitcoin 53.000 doların üzerine düzelme eğilimine geçmezse, düşüşün daha fazla olacağı öngörülüyor. İlk desteğin 51.000 dolar seviyesine yakın olması, alt trend formasyonunun da devreye girmesine neden olabilir. 50.500 dolar seviyesindeki ilk destek temelinin daha da düşmesi durumunda, 50.000 dolarlık bölgeyi test edebileceği öngörüsü mevcut. Bitcoin’de yaşanan kayıpların daha uzun süreli devam etmesi, 48.000 dolar seviyesini görmesine neden olabilir.

Bitcoin Fiyat Analizi: Teknik Göstergeler

Bitcoin’de yaşanan düşüşün nedeni ve grafikler doğrultusunda yapılan fiyat analizinde teknik göstergeler de oldukça önemli.

Buna göre;

  • Saatlik bazda hesaplanan Göreceli Güç Endeksi, BTC/USD için şuanlık 50 seviyesinin üzerinde yer alıyor.
  • Saatlik bazda hesaplanan MACD – MACD dengesi, yükseliş bölgesine geçerek yavaş yavaş ivme kazanmış durumda.
  • Ana Direnç Seviyeleri 52.500 dolar, 53.150 dolar ve 54.500 dolar arasında.
  • Ana Destek Seviyeleri 51.000 doların ardından 50.500 dolara gerilemiş durumda. Bu teknik göstergelere bağlı olarak Bitcoin’in önümüzdeki günlerde kat edeceği yol hakkında fiyat analizi yapabilmek mümkün hale gelmiştir.

Bitcoin Fiyat Analizi ve Piyasada Son Durum

Bitcoin’in ABD Doları karşısında yaşadığı kayıp sonrası yatırımcıların fiyat analizlerine yönelmeleri ile ortaya birçok farklı görüş atılmış durumda. Teknik göstergeler sonrası yapılan analizler sonucunda Bitcoin’in bir süre daha düşüşünü sürdüreceği ön görülüyor. Bunun yanında düşüşün uzun süreli olmayacağı da yapılan analizlerin bir parçası olarak nitelendirilebilir.

Analizi yapan Aayun Jindal, Bitcoin ile ilgili şuan gerçekleşen birçok çarpıcı gerçeği gözler önüne serdi. Fiyat analizine bakarak yatırımcıların kendilerine uygun bir şekilde hareket etmeleri ve Bitcoin borsasını sıkı bit şekilde takip etmeleri gerek. 57.000 dolar seviyesinden 50.000 dolar seviyesine hızlı bir düşüşün ardından borsayı da ciddi oranda etkileyen Bitcoin’in önümüzdeki günlerde kazanacağı ivme yatırımcıların merak ettiği konulardan bir tanesi.

 

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir