Para Piyasa

Bitcoin (BTC) Güncel Durum: Analistler Düşüş Hakkında Neler Söyledi?

Bitcoin sürekli yükseliş veya düşüş yaşarken haber kaynakları son zamanlarda sık sık bitcoin (btc) güncel durum: analistler düşüş hakkında neler söyledi? Başlığını kullanmak durumunda kalıyorlar. Bitcoin sanal parası uzun zamandır yükselerek istikrarlı bir artan ivme edinmişti. Geçtiğimiz haftalarda altmış bin doların da üzerinde çıkarak kendi rekorlarını kıran bitcoin, zirveyi gördükten sonra yavaşça düşüşe geçti.

Son 24 saat içerisinde neredeyse yüzde on gibi bir değer kaybeden bitcoin, piyasa analistlerinin söylediğine göre bir süre daha düşüş yaşamaya devam edecek. Herkesin bildiği ve tüm gündemlere giren bitcoin sanal parası geçtiğimiz zamanlarda altmış bin dolar üzerine çıktı ve kendi tarihinin en yüksek değerini gördü. Geçtiğimiz hafta 13 Mart tarihinde altmış bir bin dolar üzerinden işlem gören bitcoin sanal parası bu zirve seviyesinden sonra bir düşüşe geçti ve geçtiğimiz haftayı da elli sekiz bin dolar gibi bir değerle kapattı.

Bu haftaya yine bir düşüşle başlamış olan bitcoin sanal parası, geçtiğimiz 24 saat içerisinde daha da değer kaybederek yüzde onluk bir düşüş yaşadı ve elli iki bin dolar seviyelerine kadar indi. Analistler, bitcoin sanal parasının devam eden bu değer kaybedişine karşı pek çok açıklamada bulundu. Ancak genel olarak analistlerin pek çoğu bitcoin sanal parasının bir süre daha değer kaybı ile piyasada bulunacağını söyledi.

Bitcoin (BTC) Güncel Durum: Analistler Düşüş Hakkında Neler Söyledi?
Bitcoin (BTC) Güncel Durum: Analistler Düşüş Hakkında Neler Söyledi?

Bitcoin İle İlgili Genel Görüş

Piyasa analistlerinden gelen ilk yorumlara bakıldığı zaman, konu hakkındaki genel görüş bitcoin sanal parasının değerinin elli bin doların da altına ineceği yönünde. Kripto para analistliği yapan Kamile U. bitcoin sanal parasının düşen trendin altında kaldığı süre boyunca bitcoinin de düşüşe devam edeceğini söylüyor.

Yine oldukça popüler olan kripto para analistlerinden bir tanesi olan Michael van de Poppe’e göre ise, bitcoin sanal parası, gelecek günlerde kırk dokuz bin veya elli bin elli bir bin dolar arasında bir değer bulabilecek. Ancak piyasadaki tüm kripto para analistleri bu değer düşüşünün büyük bir risk oluşturmayacağını düşünüyor. Bir başka önde gelen kripto para analisti olan bozok6 kod adlı kişiye göre bitcoin için 52 bin 500 dolar seviyesi oldukça önemli bir seviye ve eğer bitcoin yeniden bu seviyeye yükselebilirse piyasadaki gidişat değişebilir.

Düşüş Ne Kadar Devam Eder?

Kripto para analistlerinin yaptıkları yorumlara göre bitcoin sanal parasının değeri düşmeye devam edecek. Peki, bu düşüş nereye kadar devam edebilir? Piyasadaki herkesi zarara uğratabilir mi? Bu gibi sorular bu kripto para piyasasının içindeki herkesin kafasını kurcalıyor. Peki, gerçekten bitcoin hangi seviyelere kadar düşmeye devam edebilir? Bitcoin sanal parası ile ilgili görüş bildiren kripto para analistleri, bitcoin sanal parasına verilen desteğin kırılması durumuna göre kırk iki bin beş yüz seviyesine kadar düşüş yaşayabilir.

Tıpkı diğer alanlarda olduğu gibi bitcoin sanal parasının düşüş ve yükselişleri de genel olarak bakıldığında talep edilme oranına göre değişiklik göstermektedir. .Ancak talep edilme oranına ek olarak bazı farklı durumlar da bitcoin sanal parasının düşüş ve yükselişlerini etkileyebiliyor. Buna bir örnek olarak bitcoin sahiplerinin ellerindeki parayı satması veya bazı kişilerin bitcoin satın alması bu durumu etkileyen faktörlerden bir tanesidir.

  • Arz talep oranı
  • Piyasadaki alım satım oranı

Bu gibi bazı durumlar sonucunda bitcoin sanal parası ya değer kaybeder ya da değer kazanır. Bitcoinin değer kaybetmesi diğer kripto paraların da bir yerde değer kaybetmesine neden olabilir.

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir