Teknoloji

Galaxy Buds Live Özellikleri

Son zamanlarda oldukça konuşulan konulardan birisi de galaxy buds live özellikleri konusu oldu. Giderek artan bu teknoloji sektöründe tahmin edildiği üzere kablosuz kulaklıklar moda oldu. Kullanıcının bu zaafını bilenlerden birisi olan Samsung, oldukça yeni ve etkili fasulye şeklinde bir kulaklık geliştirdi.

Bu kulaklık bütün kulaklara uyum sağlayabildiği gibi birden fazla teknolojik özelliği de bünyesinde barındırıyor. Üstelik mikrofon ve uzaktan kumanda seçenekleri de mevcut. Tek olumsuz özelliği ekonomik şartlar sebebiyle kullanıcının bir miktar cebini yakması. Onun dışında gayet kullanılabilir bir ürün diyebilmek mümkün.

Samsung Galaxy Buds Live Nedir?

Galaxy buds live özellikleri konusuna gelmeden önce nedir ne işe yarar gibi sorulara yanıt bulmak istedik. Öncelikle Galaxy Buds Live Samsung tarafından açıklanan kulaklıkta aktif gürültü engelleme özelliği bulunan kablosuz bir kulaklık olma özelliğini taşıyor. Bu kulaklık gelişen sektörde yerini epey uzun bir süre koruyacağa benziyor çünkü teknolojiksel anlamda birden fazla özelliği mevcut.

Kulaklıkların kendisi 5.5 gram ağırlığında olduğundan dolayı bir kulaklığı kullandığınızdan bile haberiniz olmayabilir. Ayrıca bahsettiğimiz aktif gürültü engelleme özelliği ile uçak kabininin sesini veya bir trenin raylarından gelen sesleri kesebiliyor. Yani kulaklıkla müzik ya da videodan gelen sesleri dinlerken arka plandaki gürültüleri duymuyorsunuz.

Galaxy Buds
Galaxy Buds

Galaxy Buds Live’nin En Dikkat Çekici Yanları Neler?

Galaxy buds live özellikleri konusuna geldik ve bu konuda size en dikkat çekici yanlarının ne olduğu, kullanım aşamasında nelere dikkat edilmesi gerek gibi birden fazla tavsiyede bulunacağız.

En dikkat çekici birkaç özelliği var:

  • Diğerlerine kıyasla daha hafif olması.
  • Hava kanallarının da ses miktarını arttırmak amacıyla üründe bulunması.
  • Kulaklığın içinde 3 adet mikrofonun olması ve böylece aktif gürültü engelleme özelliğinin kullanışlı olması.
  • Kulaklık dokunmatik şekilde kontrol edilebiliyor.
  • Galaxy Wearable uygulaması üzerinden telefona bağlanabilmesi. Böylece kişilerin ses sisteminde arttırma, bas güçlendirme, sesi tiz veya kalın olarak algılama gibi birçok farklı özellikten yararlanabilmesi.

Bu ve buna benzer birçok avantaj sayesinde Galaxy Buds Live günümüzde oldukça yaygın kullanılır ve tercih edilir hale geldi. Buna örnek olarak herkesin elindeki kablosuz kulaklığı göstermek mümkün. Kişilere oldukça yarar sağlayan bu teknolojik ürün sayesinde insanlar dilediği gibi evde, arabada, okulda kısacası her yerde kullanım kolaylığının farkına varıyorlar.

Samsung Galaxy Buds Live’ın Gürültü Engelleme Performansı

Galaxy Buds Live özellikleri arasından yalnızca biri olan gürültü engelleme performansı adına elbette söylenecek birden fazla şey var. Bunlardan biri oldukça etkili ses engelleyicisinin olması. Lakin şu da söylenmeli ki kullanıcıların yorumları değerlendirildiğinde yüksek desibelli alanlarda gözle görülür bir fark yaratmamasının yanı sıra düşük ses seviyelerinde, ofis gürültüsünde veya sokakta yürüdüğünüzde, çevre gürültülerinden kurtulmanızı sağlıyor. Yani ancak bu seviyede etkin bir dinleme alanı içerisinde bulabiliyorsunuz kendinizi. Elbette bunun da kullanımın doğru olup olmadığı kişiler arasında değişen bir durum olduğunu belirtmeliyiz.

Galaxy Buds Live Ses Kalitesi

Galaxy buds live özellikleri hakkında düşündüklerimizi söyledik ve sıra en önemli konu olan ses kalitesine geldi. Kulaklıklarda en çok aranan özelliklerden birisinin ses kalitesi olduğunu biliyoruz. Galaxy Buds Live Bluetooth 5 desteğine ve Ölçeklenebilir Kod Çözücüsüne yer veriyor. Bu da bit hızının değiştirilmesine olanak sağlıyor.

Bunun anlamı ise kablosuz bağlantı yeterli olmadığında yüksek bir sıkıştırma oranıyla kodlayarak kulaklıkların kesintisiz veri almasına olanak tanıyor böylece kişiler bu ses kalitesinden büyük ölçüde fayda sağlayabiliyor. Kısacası ses kalitesi açısından diğerlerinden daha önemli birçok özelliği barındırdığı ve kullanıcıya uzun vadede kolaylık sağladığı su götürmez bir gerçek.

Bu Kablosuz Kulaklığın Ömrü Ne Kadar?

üzerindeki batarya 85 mAh olurken, şarj kutusu ise 270 mAh’lik bir bataryaya sahip. Kullanım süresi 21 saat olabiliyor ve bunun yanında diğer önemli özelliği ise şarj süresinin kısa olması. Galaxy Buds Live kullanıcılarına 5 dakika şarjda durduğu takdirde tam olarak 1 saat kesintisiz müzik dinleme imkanı sunuyor.

Bu da günümüzde oldukça fazla aradığımız ama bir türlü teknolojik cihazlarda bulamadığımız bir özellik. Üstelik kutusundan çıkan USB bellek ile şarj etmenizin yanı sıra bir de kablosuz ters şarj özelliği ile de şarj etmeniz mümkün hale geldi. Bu özellik doğrultusunda kullanıcıların neleri sevdiklerini çok iyi bilen Samsung bu özellikten faydalanmışa benziyor.

Galaxy Buds Live
Galaxy Buds Live

Galaxy Buds Live Pahalı Mı?

Galaxy Buds Live, günümüz ekonomik şartlar baz alındığında çoğu kullanıcının rahatlıkla verebileceği bir para olmamasının yanı sıra yurt dışında uygun bir fiyata satılıyor. Ancak verilen paranın kullanıcılar tarafından iyi ve kullanışlı bir cihaz için harcanması oldukça sevindirici bir haber diyebiliriz. Şu andaki fiyatının 1299 TL olduğu bilinen bu kulaklık; beyaz, siyah ve bronz renk seçeneğine sahip.

Hem görüntüsünün bu denli güzel ve dikkat çekici oluşu hem de teknolojik anlamda birçok özelliğinin bulunması Galaxy Buds Live’ı diğerlerinden daha farklı bir kategoriye koyuyor. Üstelik aktif gürültü engelleme özelliğinin ve tek şarj ile 8 saat kesintisiz müzik dinleme özelliğinin bulunması kullanıcıların son derece faydalı bulduğu nitelikler arasında.

Kablosuz Kulaklıklar Ne Derece Kullanışlı?

Dışarı çıkarken, eve gelirken, özel bir davete giderken ya da en basitinden araba kullanırken bu kulaklıklar sayesinde herhangi bir kabloya ihtiyaç duymadan müzik dinleyebiliyoruz. Teknolojinin en büyük yararlarından birisi olan kablo gerektirmeden ve ortamdaki kablosuz ağa otomatik bağlanabilen kulaklıkların olması günümüzde teknolojinin ne denli gelişmiş olduğunun altını çiziyor.

Üstelik birçok farklı özelliğe sahip olan bu kulaklıklar sayesinde gittiğimiz her yerde elimizde barındırabiliyor, doyasıya müzik zevkinin tadını çıkarıyoruz. Kişinin bütçesine göre birden fazla kulaklık çeşidi bulunmasının yanı sıra her biri birbirinden farklı niteliğe sahip.

Etiketler

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir