Bankacılık

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredileri her banka tarafından müşterilere verilir. Genellikle nakit ihtiyacınız ihtiyaç kredileri sayesinden daha kolay bir şekilde karşılamanız mümkün. İhtiyaç kredisi faiz oranları ve vade oranları genellikle her bankaya göre değişiklik gösterir. Garanti bankası da belli dönemler de oldukça düşük faiz oranlar da müşterilerine kredi imkanı sunar. Bu nedenle garanti bankası ihtiyaç kredisi almak için şubelere giderek kredi başvurusunda bulunmanız mümkün. İhtiyaç kredisi genellikle düşük limitli olarak müşterilere verilir. Belli bir tutar da olan ihtiyaç kredileri genellikle çoğu müşterilere de verilmiş olur. Ancak bankalardan ihtiyaç kredisi alamadığınız durumlar da siciliniz düşmüş olur. Bu nedenle gecikmiş bir borç varsa önce onu ödemek daha mantıklı olacaktır.

İhtiyaç Kredisi
İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç Kredisi Alma

İhtiyaç kredisi almak için şubelerden kolay bir şekilde kredi çekebilirsiniz. Ancak bankalar müşterilerine kredi verirken geri ödeme konusunda gerekli bilgileri alarak sizlere kredi verir. Bu nedenle bankadan kredi almak için geri ödeyebileceğinizi de kanıtlamak gerekir.

Geri ödeme yapabilmeniz için maaş bordronuzun bankaya sunulması gerekir. Genellikle işsiz olan kişiler bankalar kredi kartı veya kredi alamazlar. Bu nedenle kredi çektiğiniz zaman taksitli bir şekilde geri ödemesini de kolaylıkla yapabilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi İçin Gerekli Şartlar

Garanti bankası üzerinden kredi almak istediğiniz zaman bankanın sunmuş olduğu şartları yerine getirmek gerekir. Genellikle her bankanın şartları aynıdır. Ancak bankanın istemiş olduğu tüm şartları yerine getirdiğiniz zaman kolay bir şekilde kredi çekebilirsiniz.

  • Almış olduğunuz maaş ne kadar yüksek ise kredi çekme tutarı da o kadar yüksek olur. Genellikle bankaların maaşınızın oranına göre sizlere kredi verir.
  • Kredi aldığınız zaman geri ödeme konusunda bir sorun yaşamadan kredi ödemesi yapılması gerekir.
  • Daha önceki ödemeleriniz düzensiz ise bankalar sizlere kredi vermez. Bu nedenle yapılan ödemelerin mutlaka düzenli olması gerekir.

Garanti bankası kredi verirken bu konuda oldukça titiz bir şekilde davranır. Bu konuda bir sorun yaşamamak için mutlaka kredi oranlarına bakarak kredi almak da fayda var.

En Uygun Kredi Nasıl Alınır?

Garanti bankası üzerinden ihtiyaç kredisi çekmeye karar verdiğiniz zaman en uygun kredi anında kredi almak daha doğru olacaktır. Genellikle bazı özel günler de banka faiz oranlarını düşürüp vade oranlarını da arttırarak sizlere daha avantajlı bir şekilde hizmet sunar. Yüksek faiz üzerinden kredi aldığınız zaman geri ödemesi de oldukça zor olacaktır. Bu nedenle düşük faiz üzerinden ihtiyaç kredisi almak daha doğru olacaktır.

Böylelikle ödemesi de sizin için daha kolay olacaktır. En uygun kredi alırken her zaman dikkat edilmesi gereken faiz oranıdır. Bu nedenle bankadan kredi almadan önce biraz beklemek de fayda var.

İhtiyaç Kredisi Hesaplama

İhtiyaç kredisi hesaplama yaparken geri ödemesine bakarak hesaplama yapmak gerekir. Özellikle ihtiyaç kredilerinin faiz oranları bazı dönemler de fazla olabilir. Geri ödemesine baktığınız zaman çok yüksek olan ihtiyaç kredisi ise çekmek doğru olmayabilir. İhtiyaç kredisi hesaplaması yaparken aylık maaşınıza göre hesaplama yapmak daha doğru olacaktır. Aylık maaşınızı geçen krediler genellikle bankalar tarafından da onaylanmaz.

Ödemede zorluk yaşamadığınız ihtiyaç kredilerini çekmek sizin için daha doğru olacaktır. Genellikle ihtiyaç kredisi çektiğiniz zaman aylık ödemelerini geciktirmeden ödeme yapmak daha doğru olacaktır. Böylelikle gecikme yaşamadan ve bankalarla bir sorun oluşturmadan ödemeleriniz de yapılmış olur.

Ödemeler Nasıl Yapılır?

Garanti bankası üzerinden kredi aldığınız zaman ödemeler de oldukça kolay bir şekilde yapılır. Garanti bankası üzerinde bir hesabınız varsa eğer buradan ödemelerinizi yapmanız mümkün. Ancak bir hesabınız yoksa eğer EFT yapmanız da mümkün. Hesap açarak da mobil bankacılık üzerinden kolay bir şekilde ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Mobil bankacılık genellikle her müşteri tarafından kullanılır. Daha hızlı bir şekilde ödemelerinizi yapmanızı sağlar. Mobil bankacılığa giriş yaptığınız zaman da buradan kredi çekmeniz mümkün. Böylelikle faiz oranlarını da buradan hızlı bir şekilde takip edebilirsiniz.

Garanti Bankası
Garanti Bankası

İhtiyaç Kredisi İçin Hangi Belgeler Gerekli?

Garanti bankasından ihtiyaç kredisi almak istediğiniz zaman bankanın sizden istemiş olduğu evrakları hazırlamak zorundasınız. Genellikle evraklar TC kimlik belgesi, maaş bordrosu, banka başvuru formu eksiksiz bir şekilde bankaya verilmelidir. Bu evrakları bankaya verdiğiniz zaman banka ihtiyaç kredinizi de değerlendirmeye almış olur. Ancak başvuru sırasında evraklar eksik olursa eğer genellikle başvurunuz da uzamış olur. Bu nedenle evrakların eksik olmamasına dikkat etmek de fayda var. Böylelikle hızlı bir şekilde başvurunuz da değerlendirilmeye alınmış olur.

İhtiyaç Kredisi Ödenmezse

Her banka müşterilere kredi verirken ödeme sözlerine güvenerek kredi verir. İhtiyaç kredisi çekerken mutlaka ödeme konusunda herhangi bir sorun yaşamamak gerekir. Ödeme de ciddi anlamda sorunlar yaşarsanız eğer banka bir süre sonra sizi avukata verme hakkına sahiptir. Ancak genellikle her banka da 90 güne kadar bekleme ihtimaliniz bulunur. Banka 90 gün sonunda eğer ödeme alamazsa otomatik olarak avukata atanmış olursunuz.

Bu süreçten sonra banka size haciz işlemleri de başlatabilir. Ancak bu gibi durumlarla karşılaşmamak için bankanın sunmuş olduğu yapılandırma hizmetlerinden de yaralanabilirsiniz. Bu nedenle garanti bankası ihtiyaç kredisi çekerken ödeme konusunda sorun yaşamadan ve aylık taksitlerinizi de ona göre belirleyerek kredi almak daha doğru olacaktır. Çünkü avukatlık olduğunuz zaman 5 yıl boyunca hiçbir banka ile çalışamazsınız.

Borcunuz bitse bile sicilinizin düzelme süresi oldukça uzundur. Bu nedenle bankalar bu konuda ciddi anlamda sorun yaşamamak için müşterilere kredi verirken oldukça seçici davranırlar. Böylelikle müşteri portföyleri de genişlemiş olur. Bu nedenle sizler de kredi alırken ödeme konusunda sorun yaşamadan ödemelerinizi yapmalısınız.

Etiketler

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir