Para Piyasa

Goldman Sachs, Kripto Para Ticaretini Yeniden Başlatıyor!

Goldman Sachs, Kripto Para Ticaretini Yeniden Başlatıyor! Dünyada yükselişiyle yankılana kripto para devi Bitcoin, yatırım bankasının markajına girdi. ABD yatırım bankası olan goldman sachs yeniden kripto para ticaretine sıcak bakmaya başladı. Artık Goldman Sachs bünyesinde yeniden kripto para ticareti yapılacak. Bitcoin rekor seviyeye ulaşarak 60.622 $ bandına yükseldi. Bu duruma kayıtsız kalamayan Goldman Sachs, bu yüksek seviyenin daha fazla kişiye olumlu yansıması adına ticari görüşünü kripto paraya yöneltti.

Bitcoin’de Rekor Süreç

Bitcoin yüksek iniş çıkışlarıyla yatırımcısına uzun vadede ciddi anlamda kazandırdı. Güven tazeleyen BTC yatırımcıları doğru karar verdiklerini bir kez daha 60.266 $ seviyesi ile teyit etti. Zirveye yükselişinde en büyük etkenler arasında Goldman Sachs tarafından kripto ticaretine başlama kararıdır, kripto para ticaretini yeniden başlatıyor!

Goldman Sachs Talepleri Karşılama Yolları Arıyor

Bitcoin ticaretine başlaması ile Goldman Sachs CEO’su olan John Waldron tarafından bazı açıklamalar yapıldı. Özellikle Bitcoin cephesinde, yatırımcılara yeterli kaynağı bulmaları konusunda çalışmalar olduğunu belirtti. Yatırım bankası olan Goldman Sachs, son yatırım istatistiklerin incelediğinde %40 yatırımcının parasını kripto parada değerlendirdiğini söyledi. Pandemi ile bu oranın hızla artması sonucu online alışveriş sürecinin hızlandığını belirtti. Bu süreçte alışverişte kullanılan BTC ve diğer kripto para ödemeleri ile daha fazla artış yaşanması öngörülüyor.

Goldman Sachs, Kripto Para Ticaretini Yeniden Başlatıyor!
Goldman Sachs, Kripto Para Ticaretini Yeniden Başlatıyor!

Goldman Sachs Kurumsal Taleplere Kayıtsız Kalmadı

Kurumsal şirketlerin yapmış olduğu yatırımlar arasında Bitcoin’in varlığı ve bu ticaretin askıya alınması sonucu, talepler Goldman Sachs Bankası’na yöneldi. Dolayısıyla bu kadar fazla talebin gelmesine kayıtsız kalmayan Goldman Sachs tarafından kripto para ticareti yeniden hız kazandı.

Gelecek Hafta Goldman Sachs Bitcoin Vadeli İşlem Açıyor

Goldman Sachs tarafından yapılan açıklamalara göre önümüzdeki haftalarda banka müşterilerini sevindiren haberler yer alıyor. Özellikle vadeli hesaplar arasına Bitcoin’in de girmesi planlanıyor. Banka bünyesinde bulunan küresel piyasalar departmanında tüm işlemler koordine edilecek. Bu departmanda blochain teknolojisi, kripto para alım satımı ve merkez bankası tarafından çıkacak olan dijital paralar proje kapsamında olacak.

Goldman Sachs Kripto Para Ticareti Neden Durdurulmuştu?

Goldman Sachs, kripto para ticaretini durduran sebeplerin başında, 2018 yılı Bitcoin çöküşü yer alıyor. Güvenin sarsılması ve büyük zararın olması sonucu ticaret masası kapatılarak, kurumsal firmalar tarafından yatırımlar durmuştu. Alt yapı güçlendirilmesi, zamanla kripto paraların borsa alanında ses getirmesi, Bitcoin’in hızla toparlanması sonucu tekrar güven artışı yaşandı. Büyük bir pasta olarak görülen BTC’den kendi payını almak için en iyi dönem olduğunu düşünen Goldman Sachs, tekrar kripto para ticaretine başladı.

1 Mart Reuters Raporu Sonucu Goldman Sachs

Reuters Raporu’na göre 1 Mart 2021 itibari ile Goldman Sachs, kripto paraya bir şans daha tanıdı. Önümüzdeki hafta Bitcoin olarak vadeli işlem, teslimatsız vadeli süreç başlıyor. Oldukça kısa süre kalan vadeli işlemler için kurumsal ve bireysel müşteriler şimdiden planlarını yapıyor. Gelişen dijital para birimlerinde de birçok projesinin olduğu belirtilen raporda, iyi bir başlangıç yapacağı vurgulandı. Bitcoin odaklı çalışan borsa yatırım fonlarının da araştırma konusuna girdi.

Çalışmaları;

  • Kripto para alım satım
  • Dijital para ticareti
  • Kripto para saklanması

Goldman Sachs, kripto paraların saklanması konusunda da alt yapı çalışmaları yapıyor. Goldman Sachs tarafından daha önce çıkan kripto para ticaretine ilişkin tüm iddiaları reddediyordu. Kripto para birimlerine yönelik ticaret masası oluşturma konusuna da sıcak bakmıyordu.

Bir varlık sınıfının içerisinde yer almadığı konusunda daha önce açıklamalar yapan ve eleştirileri oklarının hedefi olan Goldman Sachs, son hamlesiyle yatırımcıları ve birçok yatırım şirketini şaşkına uğrattı. Büyük değişimin sonucunda neler olacağı, Bitcoin yükselişinde nasıl bir gelişme yaşanacağı ise merak konusu olacağa benziyor.

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir