Teknoloji

Kablosuz Oyuncu Klavyesi Önerileri

Kablosuz oyuncu klavyesi önerileri yazımızda sizlere oyun oynarken rahat olabileceğiniz ve oyundan keyif alabileceğiniz fiyat ve performans olarak da oldukça uygun ürünleri tanıtacağız. Oyuncu klavyeleri yalnızca oyun tutkunları için değil kod yazılım veya yazarlık alanında iş yapanlar için de önemlidir. Çünkü bu klavyelerin kullanım süreleri uzun oluyor ve birçok alanda da kablolu klavyelere kıyasla avantaj sağlıyor.

Oyuncu Klavyesi Önerileri
Oyuncu Klavyesi Önerileri

Gaming Klavyelerin Özellikleri Ve Çeşitleri

Her alanda olduğu gibi oyun oynarken de kullandığımız ekipmanların her zaman daha konforlu ve daha teknolojik bir yapıda olmasını isteriz. Sizler için kablosuz oyuncu klavyesi önerileri yapmadan önce oyuncu klavyelerinin özellikleri hakkında bilgi verelim.

Oyuncu klavyelerinin en önemli özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Oyun klavyeleri mekanik yapıda klavyeler olarak bilinirler ve tuşların altında mekanik yapıda anahtar tuşlar bulunur. Mekanik tuşların altında bulunan mekanik yapıdaki tuşların her birinin farklı özellik göstermesi sebebiyle kullanım alanlarına göre farklılık gösterebiliyorlar. Örneğin, kırmızı mekanik yapıdaki anahtarlı klavyeler, daha az basılma özelliği ile tepki göstermesi nedeniyle daha çok bilgisayar oyuncuları tarafından tercih ediliyor.
 • Oyun klavyeleri; PS2, kablolu, kablosuz veya USB girişli olarak ayrılabilmektedir.
 • Oyun klavyeleri, ergonomik bir yapıya sahiptir. Bu sayede kullanım sırasında ellerin ve bileklerin sağlığını koruması açısından oldukça önemlidir ve bu özelliği bakımından da kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir.
 • Sessiz tuşlara ve yumuşak dokusu sayesinde oyuncuların oyun sırasında dikkatlerinin dağılmasını engeller. Aynı zamanda bu sayede oyun sırasında tuşlar da tutukluk yapmaz ve oyuncular keyifli bir oyun deneyimi yaşar.

Bütün bu özellikleri sayesinde uzun süre doyumsuz bir oyun keyfi yaşayıp profesyonel olarak yürüdüğünüz yolda oyuncu klavyeleri sayesinde daha kaliteli deneyimler elde edebilirsiniz.

Oyuncu Klavyesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Oyuncu klavyesi seçimi yapmadan önce bu klavyeyi ne amaçla kullanacağınızı belirlemeniz gerekmektedir. Eğer profesyonel bir bilgisayar oyuncusuysanız mekanik klavyeleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Düşük tepki ve düşük güç gereksinimi özelliği ile bu klavyeler oyun sırasında sizlere rahatlık sunacaktır. Aynı zamanda mekanik oyun klavyeleri, set kullanımda dahi dayanıklı yapısı sayesinde kolay kolay bozulmaz ve kullanıcılar için uzun ömürlü bir kullanım süresi sunar.

Oyuncu Klavyesi Önerileri
Oyuncu Klavyesi Önerileri

Oyuncular İçin En İyi 10 Oyuncu Klavyesi

Bir oyuncu için olmazsa olmazlardan bir tanesi de oyuncu klavyeleridir. Kablosuz oyuncu klavyesi önerileri yazımızın bu kısmında sizler için en iyi klavyeleri sıraladık.

 • Royal Kludge G87 Mavi Anahtar

Listemiz arasında en iyi klavyelerden biri olan. Royal Kludge G87 Blue Switch mevcut. Bu klavyenin tuşları led ışık özelliğinde olmakla birlikte her tuşun kendisine özgü renkleri mevcuttur. Bluetooth özelliği sayesinde klavyeyi telefonunuza veya tabletinize bile bağlayabiliyorsunuz. Yumuşak tuş yapısı ve sahip olduğu tuş kilitleme, kısa yol tuşları özelliği sayesinde kaliteli ve sorunsuz bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz.

 • Polygold Kablosuz Oyuncu Klavyesi

Çok uygun bir fiyata sahip olan bu klavye yanında mouse ile birlikte geliyor. Eğer bütçeniz iyi değilse ve standart seviyede bir oyuncu klavyesi arıyorsanız bu klavye tam da size göre.

 • Logitech MK345

Modern tasarım ve harika konforu ile kullanıcılara güçlü özellikler sunan klavyenin pil ömrü de oldukça uzundur. Klavye, geliştirilmiş 12 adet F tuşu ile tam boyutlu tuş düzeninde yazı yazabilme imkanı sunmakta. Aynı zamanda ayarlanabilir klavye yüksekliği ile de kendinize ve masanıza göre klavyenizi ayarlayabilir ve rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 • Rampage SCOUT Kablosuz RGB Mekanik Oyuncu Klavyesi

Her ne kadar sert bir görünüme sahip olsa da yuvarlak hat yapılarına sahiptir ve tamamen metalik yapıda üretilmiştir. Küçük boyutu sayesinde de çok yer kaplamayan klavyenin rengarenk ışıkları oyuna ayrı bir hava katmaktadır. İki anahtarlı seçeneği bulunan klavyede kırmızı ve mavi switch seçenekleri bulunmaktadır. Kullanım ömrü açısından 60 milyonluk tıklama ömrü sunan klavye profesyonel olarak bu işi yapacak olan oyuncuların tercih edebileceği bir yapıya ve sisteme mevcut.

 • Xıaomı Oyuncu Klavyesi

Kırmızı stwitch anahtar seçeneği bulunan klavye, oyun oynamayı seven herkes tarafından tercih edilebilir fakat profesyonel oyuncuları özellikleri çok tatmin etmeyecektir. Oyun oynarken seri basmakta sıkıntı çekmeyeceğiniz klavye kolay bir oyun imkanı sunmaktadır. Aynı zamanda yanlışlıkla oyun kapatma gibi sıkıntıların önüne geçebilmek açısından klavyede yer alan tuş kitleme özelliği sayesinde çok rahat bir şekilde windows tuşunu kilitleyebilir ve oyununuza hiçbir kesintiye maruz kalmadan devam edebilirsiniz.

Switchlerin Renkleri Ve Bu Renklerin Sunduğu Özellikler

 • Kırmızı Switchler: Bu switch FPS oyunları göz önünde bulundurularak üretilmiştir. Sessiz ve yumuşak tuş yapısı sayesinde oyunculara oldukça rahat bir kullanım sunmaktadır.
 • Mavi Switchler: Genellikle internet kafelerde yoğun olarak tercih edilen ve kullanılan bu switch, yüksek ses çıkartma özelliğine sahip. Bu bakımdan kullanıcılar için bazen sıkıntı yaratabilse de 50 milyon tuş vuruşu sayesinde yine uzun bir ömür sunmaktadır.
 • Siyah Switchler: Mekanik klavyelerde yer alan siyah swtichler sert olmakla birlikte sessiz bir yapıya sahiptir. mavi switchte olduğu gibi 50 milyon tuş ömrü sunan bu switch, uzun bir kullanım ömrüne sahiptir.
 • Turuncu Switch: Bu switchler yalnızca oyuncular tarafından değil aynı zamanda yazarlar tarafından da oldukça tercih edilmektedir. Çünkü turuncu switch yapısına sahip oyuncu klavyeleri hızlı yazı yazma seri tuş basma özelliği ve hızlı bir şekilde oyun oynama özelliği sayesinde oldukça kullanışlıdır. 60 milyon tuş ömrü sunan ve orta hassasiyette sessiz bir yapıya sahip olan klavye herkes tarafından rahatlıkla tercih edilebilir.
 • Kahverengi Switchler: Turuncu switchte olduğu gibi bu switch özelliğine sahip olan klavyelerde de hızlı yazı yazma özelliği bulunmaktadır. Yine bu özelliği sayesinde herkes tarafından tercih edilen klavye, Moba veya FPS oyunları oynamayı sevenlerin de en çok tercih ettiği switchler arasında yer almaktadır.

Bu yazımızda sizlere, çeşitli kablosuz oyuncu klavyesi önerileri yaptık ve oyuncu klavyesi alırken nelere dikkat edebileceğiniz hakkında sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Eğer sizler de oyun tutkunuysanız ve rahat ve keyifli bir oyun deneyimi yaşamak istiyorsanız bu klavyelerden tercih edebilirsiniz.

Etiketler

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir