Para Piyasa

Kraken CEO’su: Bitcoin Fiyatı 1 Milyon Dolar’a Ulaşabilir

Kripto para birimleri arasında devleşen Bitcoin hakkında birçok yorumlar arasında kraken ceo’su: bitcoin fiyatı 1 milyon dolar’a ulaşabilir öngörüsü dikkatleri çekiyor. Son dönemlerde hızlı düşüş sonrasında uzman yorumlarına bakan yatırımcılar için sevindirici haber Kraken CEO’su Jesse Powell tarafından geldi. Farklı tahminlerin ilerleyen dönemlerde nasıl olacağı konusunda biraz beklemek gerekiyor.

Bitcoin Tahminleri

Bitcoin hakkında yapılan tahminlere göre 100.000 $, daha ütopik olarak 400.000 $ seviyesine yükselmesi bekleniyor. Kraken CEO’su olan Jesse Powell ise bu konuda tüm tahminleri alt üst edecek bir yorumda bulundu. Jesse Powell’a göre Bloomberg röportajından anlaşılacağı üzere 10 yıllık süreçte 1 milyon $ gibi muazzam bir rakama ulaşacağı bekleniyor.

Bitcoin Altın Karşılaştırması

Bitcoin son dönemlerde altın ile yarışan varlıklar arasında yer alıyor. Bunun nedeni altının küresel ekonomide tanınan değerli varlıklar arasında olması ve makroekonomide korumalı bir çizgide ilerlediğidir. Altının günümüzde 11 trilyon $ piyasa değeri bulunuyor. Bitcoin ise son dönemlere bakıldığında 913 milyon $ bandında bir piyasaya sahiptir. Bitcoin yatırımcıları ve uzmanlarına göre altının tarihsel geçmişine bakıldığında günümüzde kısa sürede bu denli yükselen Bitcoin’in kısa sürede bu farkı kapatacağı düşünülüyor.

Bitcoin Yeni Nesil Altın Olacak

Jesse Powell tarafından tahminlerin nedenleri arasında dijital çağda yetişen genç nüfusun geleneksel altın yatırımına ikame olarak gördüğü Bitcoin’i kendisine daha yakın görmesi bulunuyor. Kripto paralar arasında güvenilir bir ivme yakalayan Bitcoin gelecekte alışveriş yapılan, uluslararası ortak para birimi olma yolunda hızla ilerliyor.

Kraken CEO’su: Bitcoin Fiyatı 1 Milyon Dolar’a Ulaşabilir
Kraken CEO’su: Bitcoin Fiyatı 1 Milyon Dolar’a Ulaşabilir

Jesse Powell, Bitcoin Dolar Kıyaslaması

Bitcoin’in altın dışında dolara karşı tutumunu ise Jesse Powell, dolarla ölçülemeyecek değerde buluyor. Özellikle zamanla sadece Bitcoin ile doların değeri ölçülebilecek bir duruma gelebileceği, hatta dolar ve Euro para birimlerinin toplam değerine karşın bitcoin ederi olabileceğinin altını çiziyor.

Bu açıklama uzun vadede Bitcoin’in tüm dünyayı yönetebileceği anlamına gelebilir. Bu ölçeklendirmeyi ise gezegen ve güneş sistemlerine benzeterek, satın alınacak her şeyle ölçülebileceği belirtiliyor. Jesse Powell için 1 milyon $ elbette 10 yıllık tablo için muhtemel bir rakam olarak normal bir durum.

BTC Volatilitesi Devam Edecek

Bitcoin volatilesinin uzun süre devam edeceği, 2020 yılının son derece parlak geçtiği belirtildi. Bitcoin yüksek bir ivmeye sahip ve ekonomide yaşanan son olumsuzlukları Bitcoin için olumlu etki yaptı. Birçok şirket halka açık olarak alım yapıyor. Kurumsal ve bireysel yatırımcıların da güvendiği Bitcoin, yüksek ve sınırlı arzı ile altına alternatif en iyi saklama aracı olmasının avantajını yaşıyor. Doların zamanında sınırsız basılması güveni azaltmıştı. Bu yönüyle sınırlı arzı olan Bitcoin, gizemli bir yatırım aracı olarak hafızalara kazındı.

Bitcoin Alımı Neden Artış Gösterdi?

Bitcoin alımında bazı faktörler etkili oluyor. İlk zamanlarında çok fazla kişinin güvenmediği, yatırımcıların kurumsal anlamda yanaşmadığı bir kripto para olan Bitcoin, zamanında almayanlar için neredeyse pişmanlık haline geldi.

Bitcoin alımına etki eden faktörler;

  • Covid–19
  • Ekonomik kriz
  • Sınırsız olarak mali genişleme
  • ABD tarafından sınırsız dolar basılması
  • Sınırlı arz olması
  • Altına en yakın ikame varlık olması

Jesse Powell için sadece Bitcoin değil Etherium da oldukça geleceği parlak kripto para birimleri arasındadır. Bunun nedenleri arasında ise kripto para sisteminde yer alan ve sürekli istikrarlı bir ivmede büyüyen bir para birimi olması. Bitcoin’e en yakın varlık olması konusuna dikkat çeken Jesse Powell, geleceği parlak olan bu birimin de artacağının sinyallerini tüm kripto yatırımcılarına verdi.

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir